Przekaż nam swój 1% podatku

Szanowni Państwo!
Fundacja Era Parowozów, w 2020 roku obchodzi 15 – lecie swojej działalności. Praktycznie od samego początku posiada status organizacji pożytku publicznego. Jej głównym celem jest ratowanie dziedzictwa i zabytków kolejnictwa. Od dwóch lat znacząco zintensyfikowaliśmy  te działania. Rozpoczęliśmy remont unikalnego wagonu typu 7A ze Skansenu w Chabówce, a także po raz pierwszy w historii działalności zakupiliśmy i rozpoczęliśmy remont własnego wagonu typu 120A. Ponadto uruchomiliśmy niniejszą stronę internetową na której, oprócz bieżących informacji, popularyzujemy dziedzictwo kolejowe w Polsce za pomocą profesjonalnych artykułów uznanych autorów.
Organizujemy pociągi retro, dbamy o pamięć o wybitnych Kolejarzach, a także uczestniczymy i współorganizujemy wydarzenia związane z popularyzacją kolei i jej historii. Prowadzimy sprzedaż pamiątek i wydawnictw kolejowych oraz staramy się przyjmować różne zlecenia komercyjne w tematyce historii kolejnictwa, tak by móc realizować nasze ambitne cele. Intensyfikacja działań statutowych Fundacji oraz zmiany organizacyjne, pozwoliły na przywrócenie prawa do otrzymywania 1% odpisu z podatku dochodowego. Środki pochodzące z tego źródła również w całości przeznaczymy na działalność statutową pożytku publicznego. Nie jest tajemnicą, że większość środków przeznaczamy na remont zakupionego przez nas wagonu typu 120A, którego remont trwa już 10 miesięcy, ale planujemy jego ukończenie jeszcze w tym roku. Wówczas w ramach działalność pożytku publicznego będzie on udostępniany do obsługi pociągów retro. Chcemy, aby nasza społeczna działalność docierała i cieszyła jak najliczniejszą rzeszę Odbiorców.
Liczymy na Wasz 1% i serdecznie prosimy o wsparcie naszych działań! Przy wypełnianiu deklaracji rocznej PIT za 2019 rok prosimy o wskazanie naszej Fundacji:
KRS: 0000241695

W imieniu Zarządu i Rady Fundacji Maciej Panasiewicz

Może cię zainteresować

Portret parowozu serii Ty42

Paweł Terczyński

W okresie międzywojennym dążono do osiągnięcia pełnej samowystarczalności Polski, także pod względem zaopatrzenia kolejnictwa w tabor. Zaowocowało to nie...

Czytaj dalej

Portret parowozu serii Ty2

Paweł Terczyński

Druga wojna światowa spowodowała nie tylko ogromne zniszczenia infrastruktury i taboru kolejowego. W następstwie zmian granic Polski, całkowitemu przeobrażeniu...

Czytaj dalej