Pociąg specjalny „Towosem pod parą po linii nr 371” – zbiórka na leczenie Tomka Drzewieckiego

W piątek, 3 maja 2019 roku, czyli w dniu, w którym w Parowozowni Wolsztyn odbędzie się widowiskowy pokaz „Światło, para i dźwięk”, zapraszamy na kolejny nostalgiczny przejazd dostępnym odcinkiem linii kolejowej nr 371. Trasę z Wolsztyna przez Widzim Stary i Kębłowo do kilometra 10,300 i z powrotem tym razem pokona stylizowany na wczesne lata 60. XX wieku skład mieszany. W relacji „tam” będzie to:

TKt48-191 + 4 wagony towarowe KSK + Ci + Ci

…z kolei z powrotem:

Ol49-59 + Ci + Ci + 4 wagony towarowe KSK

Wyjazd z Wolsztyna zaplanowaliśmy na godzinę 14:00, powrót – około godziny 19:00. Na trasie pociągu przewidziano jak zwykle liczne fotostopy.

Organizacja imprezy jest możliwa dzięki współpracy naszych partnerów czyli Parowozowni Wolsztyn, Towarzystwa Przyjaciół Parowozowni Wolsztyn, PKP CARGO S.A. oraz Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia. Całkowity przychód przeznaczony będzie na leczenie naszego Kolegi, Tomka Drzewieckiego, dla którego eksperymentalna terapia komórkami macierzystymi jest jedyną szansą na odzyskanie wzroku. Zbiórkę funduszy na ten cel prowadzi Fundacja Avalon. Więcej informacji na temat zbiórki znajdą Państwo na stronie www.tomaszdrzewiecki.pl

Koszt uczestnictwa został ustalony na poziomie nie mniej niż 90 zł od osoby (jeżeli ktoś chciałby wesprzeć Tomka większą kwotą – można wpłacić więcej). Z uwagi na niecodzienny charakter tej inicjatywy, jak również fakt, iż Towarzystwo nie może wydatkować środków finansowych na cele inne niż zapisane w statucie, opłaty od uczestników będą przyjmowane bezpośrednio na subkonto Tomka w Fundacji Avalon. W związku z tym nie zostanie uruchomiony tradycyjny formularz rezerwacyjny, a zgłoszenia przyjmować będziemy wyłącznie drogą mailową (od tej chwili można już się zgłaszać). W wiadomości, wysyłanej na adres pociag@tpwp.pl, prosimy podać imię i nazwisko osoby rezerwującej miejsca, liczbę biletów oraz numer telefonu. W mailu zwrotnym (wysłanym maksymalnie w ciągu doby od zgłoszenia) otrzymają Państwo szczegółowe informacje związane z płatnością. Bardzo prosimy o uważne przeczytanie wiadomości i postępowanie zgodnie z zamieszczonymi w niej instrukcjami.

Prosimy o niewpłacanie należności za bilety na konto Towarzystwa, jak również o niedokonywanie przelewów na dostępny w internecie numer subkonta Tomka bez wcześniejszego zgłoszenia mailowego – z uwagi na ochronę danych osobowych nie będzie możliwości zweryfikowania danych wpłacającego.

Może cię zainteresować

Prosimy o Twój 1% podatku

Szanowni Państwo!Fundacja Era Parowozów, w 2021 roku, kolejnym szczególnym z uwagi na pandemię COVID-19, skupiła się na ratowaniu dziedzictwa...

Czytaj dalej