Prace przy wagonie 7A w ZNT Ostrów Wlkp. postępują!

W PKP CARGOTABOR Ostrów Wlkp. nieustannie trwają pracy przy naprawie głównej pudła wagonu. Obecnie, po demontażu uszkodzonych fragmentów poszycia pudła i montażu nowych, Fachowcy z Ostrowa Wlkp. podjęli decyzję o naprawie konstrukcji pudła w dolnej jego części oraz odbudowie rynienek do odprowadzania wody. To bardzo ważne, bowiem z naszego doświadczenia wiemy, że zaniechania w tym zakresie znacząco przyspieszają procesy korozyjne w trakcie eksploatacji wagonów.

Galeria zdjęć przesłana przez Pana Marka Wawrzyniaka ilustruje postęp prac przy wagonie 7A. W międzyczasie w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce rozpoczęto gromadzenie materiałów do naprawy jego wnętrza Dotyczy to głównie szerokiej gamy wyrobów z drewna i tarcicy.

Nasza Fundacja zainicjowała i nadzoruje realizację tego Projektu, a po powrocie wagonu z Ostrowa czynnie i finansowo włączy się w dokończenie tej naprawy.

Może cię zainteresować

Portret parowozu serii TKt48

Paweł Terczyński

Wśród wielu rodzajów lokomotyw parowych, jakie można było spotkać na sieci kolejowej Europy, szczególną grupę stanowiły parowozy beztendrowe, czyli...

Czytaj dalej