Prace przy wagonie 3A w ZNT Ostrów Wlkp. postępują!

W PKP CARGOTABOR Ostrów Wlkp. nieustannie trwają pracy przy naprawie głównej pudła wagonu. Obecnie, po demontażu uszkodzonych fragmentów poszycia pudła i montażu nowych, Fachowcy z Ostrowa Wlkp. podjęli decyzję o naprawie konstrukcji pudła w dolnej jego części oraz odbudowie rynienek do odprowadzania wody. To bardzo ważne, bowiem z naszego doświadczenia wiemy, że zaniechania w tym zakresie znacząco przyspieszają procesy korozyjne w trakcie eksploatacji wagonów.

Galeria zdjęć przesłana przez Pana Marka Wawrzyniaka ilustruje postęp prac przy wagonie 3A. W międzyczasie w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce rozpoczęto gromadzenie materiałów do naprawy jego wnętrza Dotyczy to głównie szerokiej gamy wyrobów z drewna i tarcicy.

Nasza Fundacja zainicjowała i nadzoruje realizację tego Projektu, a po powrocie wagonu z Ostrowa czynnie i finansowo włączy się w dokończenie tej naprawy.

Może cię zainteresować

Portret parowozu serii Pt47

Paweł Terczyński

Ciężki parowóz Pt47, chociaż na pierwszy rzut oka mógł wydawać się mało finezyjną konstrukcją, odegrał niebagatelną rolę w powojennej...

Czytaj dalej