Pociągi retro na XXVI PARADZIE PAROWOZÓW w Wolsztynie 4 maja 2019

Parada Parowozów w Wolsztynie to już tradycyjne, wielkie święto parowozów oraz wielkie wydarzenie dla tysięcy miłośników kolei z kraju i zagranicy. XXVI – Parada Parowozów to okazja do obejrzenia kilkunastu czynnych parowozów z Polski i zagranicy w jednym miejscu, w Wolsztynie, gdzie od stu dwunastu lat funkcjonuje zabytkowa już Parowozownia. Nie może tam zabraknąć również parowozów z Chabówki, które będą gościć w Wolsztynie po raz szesnasty!

Z tej okazji, Fundacja Era Parowozów oraz Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni dzięki współpracy z PKP CARGO S.A. oraz Instytucją Kultury Parowozownia Wolsztyn uruchomi specjalne pociągi retro prowadzone parowozami ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Dla naszych  podróżnych przygotowane zostaną wagony retro z lat 20. i 30. XX. wieku.

Pociągi retro ERA PARY będą odjeżdżać ze stacji w Wolsztynie w następujących relacjach:

Na naszej stronie ruszyła już rezerwacja z przedsprzedażą biletów na ww. pociągi.

Jeśli zostaną wolne miejsca, bilety w wolnej sprzedaży będą dostępne do zakupu w dniu przejazdu tj. 4 maja w godz. 9:00 – 18:00 na stoisku współorganizatora obok budynku dworca kolejowego w Wolsztynie.


Opłata za przejazd jest zryczałtowana i dla każdego z pociągów „ERA PARY” koszt przejazdu jednej osoby z Wolsztyna do stacji docelowej i z powrotem pociągiem retro wynosi 35 złotych brutto.
Dzieciom do lat 2 przysługuje bezpłatny przejazd pod opieką dwóch osób dorosłych, jednak bez prawa do zajęcia oddzielnego miejsca siedzącego.
Rezerwacja i zakup biletów przez Internet odbywa się zgodnie z Regulaminem.
W razie pytań prosimy o kontakt: eraparowozow@interia.pl

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY:

Może cię zainteresować

Portret parowozu serii Ty42

Paweł Terczyński

W okresie międzywojennym dążono do osiągnięcia pełnej samowystarczalności Polski, także pod względem zaopatrzenia kolejnictwa w tabor. Zaowocowało to nie...

Czytaj dalej