Przygotowanie i transport do naprawy wagonu typu 3A

W lipcu i sierpniu nasza Fundacja, mimo ogromu prac związanych z organizacją i realizacją Parowozjady w Chabówce, nie zwalniała tempa przy czynnościach związanych z przygotowaniem i transportem wagonu typu 3A. Tak jak zapowiadaliśmy odbudowa tego bezcennego pojazdu jest naszym priorytetowym celem długoterminowym. Harmonogram prac przebiega terminowo.
W czerwcu i lipcu w wagonie zostały zdemontowane ściany wewnętrzne oraz wymontowano okna. W ich miejsce wstawiono blachy dla umożliwienia skutecznego i bezszkodowego dla wnętrza wypiaskowania pudła.
Następnie wagon został podniesiony na podnośnikach Kutruff’a w celu oględzin i przygotowania do transportu układu biegowego, wózków i hamulca zespolonego. Po przeprowadzeniu oględzin technicznych i przesmarowaniu elementów trących podwozia przeprowadzona została próba działania hamulca, po której wagon przygotowano do transportu.

Po uzyskaniu odpowiednich zgód na przejazd, 9 sierpnia wagon wyruszył w drogę do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie w firmie PKP CARGOTABOR Sp. z o.o. rozpocznie się kolejny, najważniejszy etap naprawy tj. naprawa pudła, wózków i prace lakiernicze. O ich postępach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Wagon 3A już na terenie PKP CARGOTABOR Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim Fot. Damian Duda, Ostrowski Klub Miłośników Kolei

Może cię zainteresować